Czy potrzebny Certyfikat SSL dla Twojaj strony?

The best way to get laid today:

Nacisk na ochronę i bezpieczeństwo to ostatnia moda. O ile na co dzień zwracamy na nasze bezpieczeństwo właściwie uwagę, to w świecie internetowym nie jesteśmy już tacy czujni. A to wielki błąd. To właśnie ten świat wirtualny powinien być bardziej na to czujny. Korzystanie z internetu daje duże możliwości – wszystkim bez wyjątku. Szczególnie tym, którzy pod postacią ukrytej anonimowości nieustannie poszukują nowych rozwiązań, by bez względu na środki osiągnąć korzyści dla siebie.
Dlatego właśnie bardzo często dochodzi do przestępstw. Nasza instynkt nie śpi i nie jesteśmy zbyt czujni i zbyt ufnie pochodzimy do dzielenia się z innymi naszymi poufnymi informacjami. Zjawisko podawania swoich danych – loginy, hasła, adresy mailowe, pesel i wiele wiele innych – to zjawisko dość powszechna. Nie odstraszają nagłaśniane sprawy – nadal ochoczo i bez większego zastanowienia wchodzimy na różne serwisy i portale i zbyt łatwo udostępniamy swoje dane. Czy zwracacie uwagę na to czy dana strona ma odpowiednio szyfrowane dane. Czy jeśli kupujesz coś w sklepie internetowym to nie obchodzi cię to, że podając dane do zamówienia w przypadku nieszyfrowanego połączenia te dane nie są dostatecznie chronione?
Przerażający jest fakt ignorancji kupującego. Jednak on szkodzi sam sobie – i raczej nikomu innemu.
Mnie osobiście denerwuje bardziej ignorancja sprzedającego. Dlaczego chcąc zarobić nie dokłada należytej staranności by zadbać o moje bezpieczeństwo. Czy koszt zakupu Certyfikatu SSL, który zweryfikuje jego witrynę i jego samego to taki wielki koszt? Sam namawia mnie na kupienie tego czy owego, a najlepiej kilku rzeczy jednocześnie – nie dając mi w zamian należytego zabezpieczenia moich danych.
Takim przedsiębiorcą mówimy STOP! comodo free pl To wasz obowiązek. Posiadanie Certyfikatu SSL dla swojej domeny oraz weryfikacja was jako firmy to wasz obowiązek. Skoro kupując lokalnie mam możliwość weryfikacji jak dba o mnie jako klienta, to w internecie również chcę mieć taką możliwość.
Chcę być świadomym użytkownikiem, i nie będę robić zakupów w sklepach internetowych, których właściciele nie dbają o moje bezpieczeństwo. Oczekuję jako klient, by dbano o moje dane. Chcę wiedzieć z kim mam do czynienia, i czy ta firma lub osoba jest wiarygodna (nie mylić z wiarygodnością finansową). Na rynku dostępne są różne certyfikaty dla domen i przedsiębiorstw. Koszty od kilkunastu złotych wzwyż za rok – czyli w mojej ocenie to nie jest dużo.
Promujmy właściwe podejście do klienta. Poprzez nasze wspólne zaangażowanie internet może być bezpieczny.

Best Adult Dating sites here:

Jak kupić własną domenę?

The best way to get laid today:

Już nikt nawet nie wie od kiedy istnieje możliwość tworzenia strony internetowej o dowolnie wybranej przez siebie nazwie. Nazwa strony może być wybrana dowolnie – wedle własnego uznania. Ograniczeni jesteśmy jedynie dostępnością danej nazwy. Oczywiście istnieje jeszcze swoboda wielu różnych rejestratorów domen np.: .pl, .com, .biz, .tv itd. Co daje nam wiele możliwości i różnorodność kombinacji. Jeśli jedna domena jest już zajęta – możemy poszukać dowolnego wolnego rozszerzenia. Większość firm już na początku procesu rejestracji podpowiada nam jaką domenę możemy zarejestrować – czyli przeprowadza analizę i weryfikuje czy wskazana przez nas nazwa domeny jest wolna i dodatkowo podpowiada w jakiem innym rozszerzeniu możemy domenę zarejestrować. Czasami warto wybrać kilka. Jednak ceny rejestracji i odnowień domen są bardzo różne – najczęściej promocyjne w pierwszym roku i wyższe w kolejnych latach. Od nas samych i naszej indywidualnej potrzeby zależy na którą się zdecydujemy. Rejestrując nazwę domeny .pl wskazujemy dane właściciela domeny – firma czy osoba prywatna. W przypadku osoby prywatnej informacje o właścicielu nazwy domeny mogą być jawne lub ukryte – wybór opcji zależy od właściciela. Decydując się na zarejestrowanie w celach biznesowych dane te są zawsze jawne – firmy nie mają możliwości wyboru.
Po dokonaniu wstępnego wyboru i wskazania właściciela domeny następuje rezerwacja domeny – jest to czas jaki mamy by dokonać opłaty za wybrana przez nas domenę – trwa on 14 dni. Po dokonaniu płatności dla wybranego przez nas rejestratora nazwy domeny następuje jej aktywacja. Otrzymujemy mailowo (na adres wskazany podczas rejestracji) powiadomienie wykupienia prawa do użytkowania nazwy domeny. Należy pamiętać, że nie kupujemy nazwy – tylko prawo do korzystania z wybranej domeny. Nie jest to przywilej jaki uzyskujemy na stałe. Standardowo jest to okres 1 roku. Jednak możliwe jest opłacenie domeny na dłuższy czas. Domenę .pl może zostać opłacona na okres maksymalnie 5 lat. Oczywiście przed upływem tego okresu będziemy mogli przedłużyć ważność domeny o kolejny czas – jeśli tylko zechcemy.

Podsumowując – i w zależności od sposobu dokonywania opłaty za domenę – cały proces od wyboru do pełnej aktywacji trwa czasami zaledwie kilka minut.