Jak kupić własną domenę?

The best way to get laid today:

Już nikt nawet nie wie od kiedy istnieje możliwość tworzenia strony internetowej o dowolnie wybranej przez siebie nazwie. Nazwa strony może być wybrana dowolnie – wedle własnego uznania. Ograniczeni jesteśmy jedynie dostępnością danej nazwy. Oczywiście istnieje jeszcze swoboda wielu różnych rejestratorów domen np.: .pl, .com, .biz, .tv itd. Co daje nam wiele możliwości i różnorodność kombinacji. Jeśli jedna domena jest już zajęta – możemy poszukać dowolnego wolnego rozszerzenia. Większość firm już na początku procesu rejestracji podpowiada nam jaką domenę możemy zarejestrować – czyli przeprowadza analizę i weryfikuje czy wskazana przez nas nazwa domeny jest wolna i dodatkowo podpowiada w jakiem innym rozszerzeniu możemy domenę zarejestrować. Czasami warto wybrać kilka. Jednak ceny rejestracji i odnowień domen są bardzo różne – najczęściej promocyjne w pierwszym roku i wyższe w kolejnych latach. Od nas samych i naszej indywidualnej potrzeby zależy na którą się zdecydujemy. Rejestrując nazwę domeny .pl wskazujemy dane właściciela domeny – firma czy osoba prywatna. W przypadku osoby prywatnej informacje o właścicielu nazwy domeny mogą być jawne lub ukryte – wybór opcji zależy od właściciela. Decydując się na zarejestrowanie w celach biznesowych dane te są zawsze jawne – firmy nie mają możliwości wyboru.
Po dokonaniu wstępnego wyboru i wskazania właściciela domeny następuje rezerwacja domeny – jest to czas jaki mamy by dokonać opłaty za wybrana przez nas domenę – trwa on 14 dni. Po dokonaniu płatności dla wybranego przez nas rejestratora nazwy domeny następuje jej aktywacja. Otrzymujemy mailowo (na adres wskazany podczas rejestracji) powiadomienie wykupienia prawa do użytkowania nazwy domeny. Należy pamiętać, że nie kupujemy nazwy – tylko prawo do korzystania z wybranej domeny. Nie jest to przywilej jaki uzyskujemy na stałe. Standardowo jest to okres 1 roku. Jednak możliwe jest opłacenie domeny na dłuższy czas. Domenę .pl może zostać opłacona na okres maksymalnie 5 lat. Oczywiście przed upływem tego okresu będziemy mogli przedłużyć ważność domeny o kolejny czas – jeśli tylko zechcemy.

Podsumowując – i w zależności od sposobu dokonywania opłaty za domenę – cały proces od wyboru do pełnej aktywacji trwa czasami zaledwie kilka minut.

Best Adult Dating sites here: